Lavabo Açıcı İle Pimaş Borusu Temizlenir Mi?

Özellikle ev hanımlarının en çok başvurduğu bir yol olan lavabo açıcılar, sanıldığı gibi sağlıklı ve etkili bir yöntem değildir. Lavabo açıcıların içinde bulunan ana madde kostiktir. Kostik su ile çok çabuk reaksiyona girer ve 50 °C dereceye çok çabuk çıkar. Bu sıcaklığı 15 dk süre ile korumaktadır. Yağ tabakasının meydana geldiği gider borusunda lavabo açıcı kullanmayı düşünüyorsanız, bunun etkisi geçici olacaktır. Çünkü gider borusuna döktüğünüz lavabo açıcı kısa mesafede etkili olabilir. Borunun daha derinlerindeki yağ tabakasına çözüm olmaz. 15 dk boyunca 50 °C derece sıcaklıkta olduğunu söylemiştik. 15 dk boyunca boru içinde kat ettiği mesafedeki yağı temizleyebilir. Ayrıca lavabo açıcılar borunun tamamını temizleyemez. Sadece borunun tabanında ilerler ve pimaş borusunun diğer kısımlarındaki yağlara etki etmez.

kirmizi-tesisat-banner-5

Pimaş Yıkama İşlemi Kesin Sonuç Verir Mi?

Pimaş yıkama işlemi %100 sonuç verir. Boru içindeki kronik tıkanıklık sorunlarının tamamına çözüm olmaktadır. Yıkama işlemi yaptırdıktan sonra etkisini hemen fark edersiniz. Pimaş yıkama makinesinin ucundaki özel aparat sayesinde, boru içindeki kum taş gibi inşaat kalıntıları bile temizlenir. Tıkanıklık açma makinesi bez, kıl, pet, kâğıt ve naylon gibi cisimleri çıkarabilir ancak kum, taş, yağ tabakası ve kireç tabakasını temizleyemez. Oysa pimaş yıkama makinesi 200 bar basınca kadar püskürttüğü tazyikli su ile boru içinde hiçbir yabancı cisim bırakmaz. Pimaş borusunun içi, ilk günkü gibi tertemiz olur.  

Pimaş Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tıkanıklık açmak için gelen ekipler, öncelikle tıkanıklığa müdahale ederler. Robot makine ile tıkanıklık açıldıktan sonra, sadece birkaç firmada bulunan kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi görüntülenir. Zaten kameralı görüntüleme cihazı kullanmayan firmalar, pimaş yıkama işleminin gerekli olup olmadığını kesinlikle anlayamazlar. Sadece geçici olarak tıkanıklığı açıp giderler. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrollerde, yıkama işlemi gerekliyse, pimaş yıkama makinesi ile boru içi tamamen yıkanır.